Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Informacja o przetwarzaniu danych osobowych    AKCEPTUJĘ
MZD logo Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy

 

 

STRONA GŁÓWNA

2023-07-29

DŁUGI SIERPNIOWY WEEKEND W DOBRZYCY

Przed nami kolejny długi weekend. Dla tych, którzy zdecydują się w tym czasie odwiedzić dobrzyckie Muzeum, czekają wyjątkowe atrakcje.

ZWIEDZANIE PAŁACU
Oryginalne osiemnastowieczne polichromie, zabytkowe meble i zachwycające obrazy to tylko niektóre atrakcje, jakie czekają na Państwa w murach dobrzyckiego pałacu. Zachęcamy również do obejrzenia najnowszej wystawy czasowej "Myśliwskie pasje ziemian", o której więcej można przeczytać tutaj. Na najmłodszych odwiedzających czekać będzie specjalnie przygotowany "kącik historyczny", w którym wraz z rodzicami będą mogli poznać tajemnice pałacu i nie tylko!

RELAKS W PARKU

Wszystkich miłośników wypoczynku na świeżym powietrzu zapraszamy na spacer śladami pomników przyrody (mamy ich ponad 30!), podziwiając jednocześnie wystawę plenerową o historii parku. Po spacerze obowiązkowe leniuchowanie na specjalnie dla Was przygotowanych leżaczkach nad stawem. A jeśli macie ochotę na solidną lekcje historii, zapraszamy do skorzystania z bezpłatnego audioprzewodnika, który oprowadzi Was po dawnym ogrodzie angielskim (kliknij tutaj po więcej informacji).

DOBRZYCKA GRA TERENOWA
Dla najmłodszych odwiedzających przygotowaliśmy specjalną grę terenową, którą wraz z rodzicami (lub samodzielnie w przypadku starszaków), można wykonać w trakcie spaceru po zespole pałacowo-parkowym. Grę można bezpłatnie pobrać w kasie pałacu. Uwaga! Za prawidłowe wypełnienie karty, na poszukiwaczy przygód czeka skromny upominek.


WOLIERA Z PTACTWEM OZDOBNYM
Pawie, perliczki, ozdobne kurki i bażanty - Ci sympatyczni mieszkańcy woliery znajdującej się w naszym parku czekają na Wasze odwiedziny. Przygotujcie swoje telefony i aparaty! Ptaki uwielbiają pozować do zdjęć.


PAŁACOWA KAWIARENKA

Wraz z nadejściem sezonu letniego, w  piwnicach naszego pałacu ponownie pojawia się kawiarenka, serwująca aromatyczne kawy, wykwintne herbaty oraz słynne już desery lodowe. Dajcie się skusić na coś słodkiego, albo zabierzcie bliską osobę na lody. Gwarantujemy, że w takich okolicznościach przyrody smakują najlepiej!


KONCERT PLENEROWY
W wakacyjne niedziele w dobrzyckim parku odbywają się wyjątkowe koncerty plenerowe, realizowane w ramach wydarzenia "Kameralne Lato pod Panteonem". We wtorek, 15 sierpnia zapraszamy na ostatni już koncert z tego popularnego cyklu. Wystąpi przed Państwem Maria Rutkowska i Paweł kroczek. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

GODZINY OTWARCIA W DŁUGI WEEKEND SIERPNIOWY:

Sobota 12.08 -> 10:00-18:00

Niedziela 13.08 -> 11:00-18:00
Poniedziałek 14.08 ->10:00-17:00
Wtorek 15.08 -> 11:00-18:00

W środę, 16.08 Muzeum będzie nieczynne dla zwiedzających.
FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER WCAG

Bądź na bieżąco

NEWSLETTER