2023-07-25

PIERWSZY DZIEŃ PÓŁKOLONII W DOBRZYCY

Co to był za dzień! Pierwszy dzień dobrzyckich półkolonii organizowanych wspólnie z Gminnym Centrum Kultury w Dobrzycy, Gminą Dobrzyca oraz Stowarzyszeniem Inicjatyw Społecznych Mieszkańców Gminy Dobrzyca minął pod znakiem aktywności, zarówno tej fizycznej, jaki i tej plastycznej.

Korzystając z wyśmienitej pogody dzieci udały się w kierunku dobrzyckiego parku, aby zagrać w gry terenowe. Podczas pierwszej uczestnicy przemierzali park w poszukiwaniu ukrytych w nim ,,zwierząt''. Zadaniem młodych miłośników zwierząt było odnalezienie jak najwięcej fotografii przedstawiających faunę polskich lasów. Każdy z obrazków był punktowany, w zależności od rodzaju znalezionego zwierzęcia. Potem nastąpiła zamiana stron i to dzieci chowały w dobrzyckim parku różne herby związane z Dobrzycą. Po ich ukryciu pozostałe grupy miały za zadanie je odnaleźć.

Zajęcia odbywały się również w dobrzyckiej Oranżerii. Tam dzieci, tak samo i jak i na dworze, pracowały w zespołach. Wykorzystując przygotowane materiały plastyczne wykonywały plakaty promujące Dobrzycę oraz Muzeum, a ich forma zależała już kompletnie od wyobraźni autorów. Efekty pracy można było zaprezentować przed wszystkimi grupami. Poniżej prezentujemy z dumą dwa wyróżnione plakaty.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za mnóstwo dobrej zabawy i czekamy na Wasz powrót z niecierpliwością!