2023-06-26

WAKACYJNE WARSZTATY W DOBRZYCY

Początek lata to również początek czasu, w którym dzieci mogą odpocząć od nauki w ławkach szkolnych i korzystać do woli z pięknej i słonecznej pogody. W dokładnie ten sam sposób rozpoczęliśmy tą porę roku w Muzeum Ziemiaństwa. 24 i 25 czerwca gościliśmy w murach naszego pałacu grupy zdolnych, młodych artystów, którzy tworzyli na różne sposoby stworzenia, które można spotkać w parku czy w wodzie - aby chociaż nieco się ochłodzić. Po zakończonej pracy nad naszymi dziełami sztuki nadszedł czas na trochę ruchu. Wyszliśmy więc do dobrzyckiego parku aby zobaczyć, jakie zabawy towarzyszyły dzieciom na dworach ziemiańskich, kiedy to one miały czas wolny. Zarówno przed laty, jak i teraz gry te przynosiły najpierw śmiech, a później miłe zmęczenie.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie i czekamy z niecierpliwością na Wasz powrót!