Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Informacja o przetwarzaniu danych osobowych    AKCEPTUJĘ
MZD logo Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy

 

 

STRONA GŁÓWNA

2023-03-20

WERNISAŻ WYSTAWY SZKŁA I WYROBÓW EMALIERSKICH

19 marca 2023 w dobrzyckim pałacu udostępniona zwiedzającym została kolejna już w tym roku wystawa. Goście dobrzyckiego pałacu po raz kolejny mogli nacieszyć swoje oczy przepięknymi dziełami sztuki. Tym razem w pałacowych komnatach można podziwiać wspaniale zdobione szkła i wyroby emalierskie. W gablotach znalazły się szkła Bohemia, Murano, Millefiori, uranowe, awenturynowe, a także wykonane przy pomocy różnych technik komórkowych wyroby emalierskie oraz naczynia zdobione laką orientalną.

Zebranych o 16:00 w dobrzyckim pałacu powitał dyrektor Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy p. Wiesław Kaczmarek, następnie przedmowę wygłosił kurator wystawy p. Andrzej Filipiak. Pani Hanna Szajdak opowiedziała natomiast o samej wystawie, o historii wystawionych na niej eksponatów, technice ich wykonania i walorach artystycznych. W dalszej kolejności ok. 50 przybyłych na wernisaż udało się z Sali Balowej do Westybulu, gdzie mogli podziwiać eksponaty o których przed chwilą słuchali, a także przy poczęstunku podyskutować w innymi koneserami sztuki.

Wystawa ,,Szkła i wyroby emalierskie z kolekcji prywatnej’’ będzie dostępna w Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy do końca maja br. Serdecznie zapraszamy!


FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER WCAG

Bądź na bieżąco

NEWSLETTER