2019-05-21

NOC MUZEÓW 2019

Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy tradycyjnie już przyłączyło się do obchodów Nocy Muzeów.
W tę wyjątkową noc przygotowaliśmy dla Państwa wiele atrakcji.

Przewodnik oprowadził was po naszej wystawie czasowej "Dla przyjemności i z konieczności. Na szlaku ziemiańskich podroży w XIX i XX wieku".

W saloniku fotograficznym czekał fotograf, który wykonywał wszystkim odwiedzającym portrety w ziemiańskim stylu. Później z fotografii generowana była pocztówka! Pamiątkową kartkę można było zabrać ze sobą lub zaadresować do bliskiej osoby i przekazać do muzealnej poczty.

Na osi widokowej zostały wyeksponowane pojazdy z okresu międzywojennego.

W Panteonie natomiast została otwarta nowa wystawa czasowa "W kręgu rodziny Czarneckich" . Zaprezentowano niepublikowane dotąd fotografie rodziny Czarneckich - ostatnich przedwojennych właścicieli majątku Dobrzyca oraz osób z nimi spokrewnionych i zaprzyjaźnionych.

Fot. Szymon Balcer