Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Informacja o przetwarzaniu danych osobowych    AKCEPTUJĘ
MZD logo Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy

 

 

STRONA GŁÓWNA

2017-11-08

OTWARCIE WYSTAWY

W dniu 5 listopada br. o godz. 14.00 otwarta została wystawa zatytułowana "Mańkowscy herbu Zaremba z zamiłowania gospodarze, przemysłowcy i społecznicy". Gościliśmy kilkudziesięciu przedstawicieli rodziny Mańkowskich, którzy zjechali się z całej Polski.

                                                                               


Po słowie wprowadzającym p. Dyrektora Wiesława Kaczmarka, głos zabrał senior rodziny p. Jerzy Mańkowski z Brodnicy koło Śremu. Podkreślił, że rodzina Mańkowskich kierowała się zawsze swoistym kanonem wartości, na czele których stała pracowitość, fachowość, społecznikostwo i działalność charytatywna. W ciągu wieków rodzina wydała wielu wybitnych przedstawicieli, działających na terenie Wielkopolski i Kresów Wschodnich, gdzie byli jednymi z największych posiadaczy ziemskich. W sali balowej pałacu goście mieli okazję obejrzeć krótki film poświęcony historii rodziny, a następnie udali się do Panteonu w parku, gdzie nastąpiło właściwe otwarcie wystawy.

Po wystawie oprowadzała jej kurator, dr Katarzyna Podczaska, która na kilkunastu barwnych planszach opracowała biogramy wybitnych przedstawicieli rodziny oraz drzewo genealogiczne. Był oczywiście kieliszek wina, wiele ciekawych rozmów i pamiątkowe zdjęcie rodzinne na schodach wejściowych do pałacu. Wystawa będzie czynna do końca listopada.

FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER WCAG

Bądź na bieżąco

NEWSLETTER