Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Informacja o przetwarzaniu danych osobowych    AKCEPTUJĘ
MZD logo Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy

 

 

STRONA GŁÓWNA

2016-04-01

RELACJA Z WERNISAŻU WYSTAWY

Do wczoraj można było oglądać w Muzeum Archeologicznym w Poznaniu wystawę poplenerową "Ziemiańskie klimaty". Zapraszamy do krótkiej fotorelacji z wernisażu, który odbył się 21 marca.

 

Obrazy powstają podczas organizowanych corocznie dwutygodniowych plenerów, których komisarzem jest p. Halina Borys, korzystająca z życzliwego wsparcia p. Aleksandra Starzyńskiego, b. Wielkopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Podczas tegorocznego pleneru ich wybór padł na pałace w Zimnowodzie, Psim Polu, Rusku, Tarcach, Grabiu i Jarocinie oraz dwory w Czerminie, Słupi i Trzebinie. Zaproszeni artyści, częściowo uczestniczący już w pierwszym plenerze z cyklu, zapoznali się z obiektami i towarzyszącą im, przesyconą historią, atmosferą podczas objazdu organizowanego drugiego dnia pleneru. Efektem ich pracy, trwającej kolejne dwa tygodnie, było powstanie przeszło trzydziestu prac wykonanych głównie w technice malarstwa akrylowego i olejnego. Choć wszystkie obrazy inspirowane są zachowanymi siedzibami ziemiańskimi, cechuje ja ogromna różnorodność wyrazu, stanowiąca odbicie osobowości twórczej autorów. Możemy więc podziwiać między innymi tonącą w pastelowych kolorach fasadę rezydencji w Zimnowodzie, tajemniczy ogród w Psim Polu, zmierzch nad pałacem w Jarocinie czy wreszcie fantastyczną, oscylującą między niebem i ziemią wizję pałacu w Tarcach.

 

Fotogaleria

FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER WCAG

Bądź na bieżąco

NEWSLETTER