2017-04-01

O JÓZEFIE WYBICKIM W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNO-ELEKTRONICZNYCH W KALISZU

20 marca br. wystawa "Józef Wybicki - patriota czasów Oświecenia", opracowana przez pracowników Działu Historycznego naszego Muzeum w ramach projektu realizowanego wspólnie z Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu, gościła w kolejnej szkole średniej - Zespole Szkół Techniczno-Elektornicznych w Kaliszu.

Prócz zapoznania się z wystawą, uczniowie mogli również obejrzeć prezentacje multimedialną o dziejach hymnu narodowego, a także wysłuchac wykładów poświęconych życiu i działalnosci Józefa Wybickiego. Rolę twórcy "Mazurka Dabrowskiego" w narodowych dziejach przełomu XVIII i XIX stulecia starali się w swoich wystąpieniach ukazać p. Jan Bartczak - dyrektor ODN w Kaliszu oraz jeden ze współautorów wystawy - p. Szymon Balcer z Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy.