Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Informacja o przetwarzaniu danych osobowych    AKCEPTUJĘ
MZD logo Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy

 

 

STRONA GŁÓWNA

2017-02-03

PARKOWE FERIE 2017

W dniach 31 stycznia – 2 lutego br. na terenie Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy Zespół Pałacowo-Parkowy odbyła się kolejna edycja warsztatów zimowych dla dzieci – w tym roku nosiły one nazwę „Parkowe Ferie” i miały na celu przybliżenie dzieciom i młodzieży pojęć z dziedziny ekologii. Dzieci poznały najważniejsze pojęcia w tej dziedzinie – dowiedziały się co to są pomniki przyrody i jak należy o nie dbać, a także jak troszczyć w okresie zimowym o leśne zwierzęta i ptaki.

      

Zajęcia rozpoczynały się zbiórką przed pałacem, po której następował krótki spacer po parku, w trakcie którego dzieci poznały najważniejsze pomniki przyrody na jego terenie, takie jak największy w Europie platan i najstarsze parkowe drzewo - klon polny z ok. 1680 r. Uczestnicy ferii przyjrzeli się również ptactwu w parkowej wolierze, a następnie udali się do Oranżerii na ciepłą herbatę i dalszą część zajęć. W ich trakcie zaproszeni goście z Nadleśnictwa Taczanów – leśniczy Krzysztof Dajczak i pracownik nadleśnictwa Grzegorz Klonowski przybliżyli dzieciom tajniki pracy leśnika i pokazali różne przyrządy do mierzenia rozmiarów drzew, a także zwrócili uwagę na konieczność dokarmiania zwierząt w okresie zimowym. Następnie prowadzące zajęcia panie z Muzeum pokazały, jak w łatwy i tani sposób można sporządzić karmniki z przedmiotów codziennego użytku (butelki, pojemniki po mleku). Część spośród sporządzonych karmników uczestnicy ferii wywiesili na drzewach w parkowym sadzie, a pozostałe zabrali ze sobą.

      

W przeprowadzeniu zajęć pomogło wsparcie finansowe Gminy Dobrzyca oraz pp. Doroty i Edwarda Błaszczaków, którym składamy serdeczne podziękowania. Należą się one również mamom niektórych uczestników, które poświęciły swój wolny czas i pomogły w przygotowaniu części technicznej zajęć. Reportaż zajęć obejrzeć można będzie na antenie TVP Poznań w programie „Wydarzenia” w niedzielę ok. godz. 18.00.  

   

FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER WCAG

Bądź na bieżąco

NEWSLETTER