Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Informacja o przetwarzaniu danych osobowych    AKCEPTUJĘ
MZD logo Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy

 

 

STRONA GŁÓWNA

2017-01-17

RELACJA Z NOWOROCZNEGO KONCERTU KOLĘD

W ubiegły piątek 13 stycznia w Muzeum ziemiaństwa w Dobrzycy odbyło się noworoczne Kolędowanie. Wyczekiwana przez cały rok impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem,
a występ wybitnych artystów przyciągnął do Dobrzycy ogromna publiczność.
Koncert rozpoczęli najmłodsi artyści, pochodzący z Dobrzycy – uczniowie Pana Sławomira Pankowiaka: Julia Owczarz, Anna Marszałek i Tomasz Pankowiak. Młodzi artyści już na samym początku pokazali, że odbiorców czeka dziś niesamowite widowisko muzyczne.

Po występie uczniów, na scenie pojawiła solistka pani Katarzyna Zawada. Artystka znana wielkopolskiej publiczności jest absolwentką  Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w klasie fortepianu i studentką wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie profesor Antoniny Kowtunow. Artystka jest także dyrygentem chóru „Cantare” oraz kierownikiem muzycznym zespołu muzycznego w Ośrodku Kultury w Żegocinie. Pani Kasia jest laureatką wielu konkursów i festiwali krajowych oraz międzynarodowych, zarówno wokalnych jak i pianistycznych. Za swój największy sukces Katarzyna Zawada uważa nagrodę „Złotej Eurydyki” podczas międzynarodowego festiwalu piosenki Anny German w Moskwie w 2015 roku.
Podczas koncertu artystka zaprezentowała takie utwory jak „What a wonderfull world”,” Ave Maria”, czy tradycyjne polskie kolędy, m.in. „Oj maluśki”, „Bóg się rodzi” czy „Gdy śliczna Panna”. Aksamitny głos wokalistki oraz jej niepowtarzalna charyzma niezwykle wzruszyły zgromadzoną publiczność i wywołały uśmiechy na wielu twarzach. Wyjątkowym momentem było jednak zaśpiewanie przez Panią Katarzynę „Józefowej Kołysanki” – wzruszającej kolędy, skomponowanej przez Sławomira Pankowiaka. Publiczność szczególnie ciepło przyjęła właśnie ten utwór, z uwagi nie tylko na to, że został on stworzony przez mieszkańca Dobrzycy, ale również z powodu niezwykle pogodnego charakteru tej kołysanki.  

Artystce akompaniowało muzyczne małżeństwo:  Emilia Pankowiak i Jakub Pankowiak. Pani Emilia jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, wydziału Kompozycji, Dyrygentury, Teorii Muzyki i Rytmiki. Od 2012 roku pracuje na stanowisku wykładowcy na tym samym wydziale, prowadząc zajęcia z zakresu improwizacji fortepianowej oraz akompaniując podczas zajęć z tańca klasycznego, ludowego i historycznego. Artystka jest także twórcą spektakli muzycznych dla dzieci wystawianych m.in. w Teatrze Muzycznym w Poznaniu i Krakowie. Pan Jakub Pankowiak również jest absolwentem i wykładowcą Akademii Muzycznej w Poznaniu. Czynnie uczestniczył w licznych kursach mistrzowskich prowadzonych w kraju i za granicą. W 2011 roku artysta ukończył studia w formule stażu artystycznego w Uniwersytecie Muzycznym Fredyryka Chopina w Warszawie. Obecnie Jakub Pankowiak koncertuje jako solista i akompaniator w Polsce, Niemczech, Holandii, Belgii, Luksemburgu i Izraelu.

W trakcie wyjątkowego koncertu, pianiści nie tylko akompaniowali Katarzynie Zawadzie, ale również zachęcali publiczność do wspólnego wykonywania kolęd. Pełne ciepła, radości i oczywiście muzyki spotkanie, zakończyło się bisem oraz owacjami na stojąco.

Kolędowanie w Muzeum powoli staję się już coroczną tradycją, która wpisuje się nie tylko w historie miejsca, ale również obyczaje i kulturę ziemiańską. Już teraz zapraszamy Państwa w 2018 do wspólnego uczczenia nowego roku i celebrowania ziemiańskich tradycji. 

   

   

 
FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER WCAG

Bądź na bieżąco

NEWSLETTER