Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Informacja o przetwarzaniu danych osobowych    AKCEPTUJĘ
MZD logo Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy

 

 

STRONA GŁÓWNA

2016-09-19

EUROPEJSKIE DNI DZIEDZICTWA W MUZEUM ZIEMIAŃSTWA

Niestety padający deszcz uniemożliwił przeprowadzenie parkowej gry terenowej dla dzieci, którą przygotowaliśmy specjalnie na Europejskie Dni Dziedzictwa. Jednak zobowiązujące hasło tegorocznych obchodów: „Gdzie duch spotyka się z przestrzenią” zmobilizowało nas do szybkiej zmiany planów. Na wszystkich zwiedzających, których nie zniechęcił deszcz, w Pałacu w Muzeum czekał wspomniany wcześniej, tajemniczy Duch… Według legendy jest to służący, który kiedyś został uwięziony w piwnicach Pałacu. Całe szczęście, tym razem Duch nikogo nie straszył – tylko zabierał wszystkie dzieciaki, które odwiedziły Muzeum, na szaloną wycieczkę po nieodkrytych zakamarkach Pałacu…

Również dla tych starszych miłośników Europejskich Dni Dziedzictwa, Muzeum Ziemiaństwa przygotowało specjalną atrakcję. Wczoraj Pan Kazimierz Balcer, jeden z twórców wystawy „W kręgu dawnych właścicieli Dobrzycy”, oprowadzał gości po Muzeum. Ekspozycja poświęcona historycznym postaciom, mieszkającym w Pałacu jest z nami od nieco ponad dwóch tygodni, a już cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Kuratorskie oprowadzanie było więc nie lada gratką dla wszystkich miłośników historii.

Żadna pogoda nie jest w stanie zniszczyć obchodów europejskiego święta muzeów. Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie i zapraszamy ponownie do odwiedzenia Muzeum.

   

FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER WCAG

Bądź na bieżąco

NEWSLETTER