Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Informacja o przetwarzaniu danych osobowych    AKCEPTUJĘ
MZD logo Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy

 

 

STRONA GŁÓWNA

2024-04-23

KONCERT MARII RUTKOWSKIEJ

Już w najbliższą niedziele, 28 kwietnia o godz. 15:00 odbędzie się uroczysty wernisaż wystawy ,,Od Austerlitz do Sedanu. Oręż napoleoński i ciężka kawaleria XIX wieku", na który serdecznie Państwa zapraszamy. Oprócz wystąpień kolekcjonerów i oprowadzania kuratorskiego, na wydarzeniu będziemy mogli posłuchać mini koncertu cenionej pleszewskiej pianistki - Marii Rutkowskiej.

Maria Rutkowska jest doktorem sztuk muzycznych w dziedzinie naukowej instrumentalistki. Jest także absolwentka Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu, którą ukończyła z wyróżnieniem w klasie fortepianu prof. Alicji Kledzik. Jej najważniejsze osiągnięcia to: II Nagroda na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Anemos w Rzymie, III Nagroda na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Miłosza Magina w Paryżu, a także 19 wyróżnień na konkursach krajowych i międzynarodowych dla pianisty-kameralisty. Pracuje na stanowisku adiunkta w Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu, a także jako nauczyciel fortepianu w PSM I stopnia im. W. Kilara w Pleszewie. W 2012 roku została uhonorowana przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Odznaką Honorową Zasłużony dla Kultury Polskiej, w 2013 i 2016 roku otrzymała Nagrodę Rektora Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu za osiągnięcia w pracy artystycznej. W 2019 została odznaczona Brązowym Medalem Za Długoletnią Służbę przez Prezydenta RP, a w 2020 roku otrzymała z rąk Burmistrza Miasta i Gminy Pleszew zaszczytny tytuł Mecenasa Pleszewskiej Kultury.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE JUŻ 28 KWIETNIA (NIEDZIELA) O GODZ. 15:00 DO DOBRZYCKIEGO PAŁACU.


Wstęp na wernisaż jest bezpłatny.

Podczas wernisażu zabrzmi muzyka fortepianowa początku XIX wieku. Między innymi Polonez „Pożegnanie ojczyzny” Michała Kleofasa Ogińskiego, sonaty Ludwiga Van Ludvika Van Beethovena a także marsz Karola Kurpińskiego „Do koni bracia do koni”, napisany do słów Niemcewicza dedykowany czynom Napoleona.


FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER WCAG

Bądź na bieżąco

NEWSLETTER