Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    AKCEPTUJĘ
MZD logo Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy

 

 

STRONA GŁÓWNA

O EDUKACJI MUZEALNEJ SŁÓW KILKA

Nie ulega wątpliwości, że współczesne muzea są w stanie tworzyć przestrzenie o wysokim potencjale edukacyjnym, stając się tym samym atrakcyjne również dla najmłodszego grona odbiorców. Dzięki swoim zbiorom stanowią szeroką encyklopedię wiedzy na temat zagadnień istotnych dla kultury, historii i społeczeństwa. Zwłaszcza muzea rezydencjonalne, ulokowane w zespołach pałacowo-parkowych, są szczególnie uprzywilejowane  w tym kierunku, ponieważ eksponaty ukazywane są w oryginalnej scenerii - w otoczeniu miejsca, w którym się pierwotnie znajdowały. Przestrzeń ta oddziałuje bezpośrednio na odbiór dóbr kultury, daje możliwość odwołania się do historii i tradycji, a także do postaci tam zamieszkujących.

                Z takich przekonań powstała nasza oferta edukacyjna. Jest ona przystosowana do potrzeb najmłodszego grona odbiorców kultury. Treści dopasowane do najnowszej podstawy programowej stanowią idealne uzupełnienie szkolnych lekcji, a nauka poprzez uczestnictwo i doświadczenie pozwala lepiej zrozumieć otaczający nas świat. Wszelkie lekcje muzealne i warsztaty są przygotowywane i prowadzone przez pracowników muzeum, którzy prócz wykształcenia historycznego są również pedagogami i animatorami.

Zachęcamy do zapoznania się z naszym programem edukacyjnym - wierzymy, że jest on bogaty w narzędzia służące poznaniu, wiedzy i rozwojowi dziecka, a także pobudzeniu kreatywności i umacnianiu tożsamości kulturowej wśród najmłodszych.

pracownicy muzeum
FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER
NEWSLETTER