Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Informacja o przetwarzaniu danych osobowych    AKCEPTUJĘ
MZD logo Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy

 

 

STRONA GŁÓWNA

2023-09-18

LEKCJE W MUZEUM ZIEMIAŃSTWA W DOBRZYCY

Wraz z początkiem września wróciła nauka w szkolnych ławkach. Lekcje historii można urozmaicić, przeprowadzając je na terenie Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy. Takie spotkanie w otoczeniu żywej historii pozostawi z pewnością niezapomniane wspomnienia.

ZAJĘCIA W PAŁACU

Jakie były tajemnice pałacowych komnat? Jak się stołowano przy dawnym dworze? Dlaczego dzieci nie mogły pić herbaty? O tym wszystkim dowiedzą się uczestnicy zajęć w pałacu. Zwiedzanie połączone z doświadczaniem zmysłowym pałacowego życia to nie tylko sposób na poznanie historii naszego regionu, ale też świetna zabawa.

SPACER PO PARKU

Nasze muzeum to nie tylko wspaniały pałac, ale również duży park, w którym nasze sędziwe drzewa będą opowiadać uczestnikom swoje historie. Zmierzenie obwodu platana własnymi dłońmi, wizyta u pawi oraz legendy związane z posągami czy budowlami czekają na ciekawych spacerowiczów.

Jeśli mają Państwo również własne pomysły na zorganizowanie zajęć w Muzeum, zapraszamy do kontaktu! 

Najmłodsi zwiedzający (chociaż z pewnością nie tylko!) ucieszą się również, kiedy zobaczą kolekcję naszych nowych naklejek autorstwa studia Sticky.pl z Pleszewa. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą studia na stronie, na stronie na Facebooku oraz na Instagramie.  Z całego serca polecamy!

Koszt jednogodzinnej lekcji muzealnej to 50zł + bilet wstępu za 1 zł dla każdego uczestnika (opiekunowie uczestniczą bezpłatnie). Możliwa jest do wykupienia również 3-godzinna lekcja muzealna, której koszt to 100zł (bilety wstępu w cenie). 
Rezerwować lekcje muzealne można drogą mailową (w.rosik@dobrzyca-muzeum.pl) lub drogą telefoniczną (62 73 13 039, wewn. 28 lub 579 515 372).

 

FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER WCAG

Bądź na bieżąco

NEWSLETTER