Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Informacja o przetwarzaniu danych osobowych    AKCEPTUJĘ
MZD logo Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy

 

 

STRONA GŁÓWNA

2023-08-29

EUROPEJSKIE DNI DZIEDZICTWA W DOBRZYCY

Z okazji tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa odbywających się pod hasłem "Żywe dziedzictwo - tradycje od pokoleń" Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy przygotowało wyjątkowe wydarzenie...

„Od pokoleń wierni tradycjom - o dziedzictwie Dobrzycy 3 wyznań” to wystawa ukazująca historię regionu z nieco mniej znanej perspektywy. Wszak nie każdy wie, że urokliwe miasteczko położone w południowej Wielkopolsce było dawniej domem dla wyznawców trzech wiar – katolickiej, protestanckiej i judaizmu. Te przenikające się ze sobą kultury bez wątpienia wpłynęły na historię Dobrzycy, a dziedzictwo materialne i niematerialne regionu po dzień dzisiejszy jest obecne w pamięci mieszkańców i nie tylko.

Już 17 września (w niedz.) o godz. 17:00  zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na wyjątkową ekspozycję poświęconą dziedzictwu religijnemu dawnej Dobrzycy. Specjalnie przygotowane plansze opowiadać będą historie i  losy wiernych, ukażą archiwalne zdjęcia oraz fragmenty zapisanych wspomnień. Nie zabraknie również informacji o dnawej synagodze, czy kościele ewangelickim. W gablotach natomiast będzie  można obejrzeć eksponaty  związane z każdą z wiar, pochodzące zarówno z muzeów historycznych jak i kolekcji prywatnych. Prawdziwą gratką będzie jednak miejsce prezentacji wystawy. Specjalnie z okazji Europejskich Dni Dziedzictwa zapraszamy do oglądania ekspozycji w danym kościele ewangelickim w Dobrzycy. Każdy gość wernisażu będzie mógł zatem nie tylko obejrzeć wystawę i wysłuchać prelekcji zaproszonych ekspertów, ale także zwiedzić świątynie, która na co dzień jest zamknięta dla zwiedzających.

ZAPRASZAMY JUŻ 17 WRZEŚNIA O GODZ. 17:00 NA WERNISAŻ WYSTAWY POŁĄCZONY Z PRELEKCJAMI ZAPROSZONYCH EKSPERTÓW.
ul. Krotoszyńska 2 63-330 Dobrzyca


Uwaga! Po zakończonym wernisażu wystawa zostanie przeniesiona do dobrzyckiego Panteonu - warto więc być z nami od początku :)

FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER WCAG

Bądź na bieżąco

NEWSLETTER