Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Informacja o przetwarzaniu danych osobowych    AKCEPTUJĘ
MZD logo Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy

 

 

STRONA GŁÓWNA

2023-08-14

KULTURALNY WRZESIEŃ W DOBRZYCY

Nadchodzący miesiąc zapowiada się bardzo gorąco i nie chodzi bynajmniej o temperatury na zewnątrz, ale o ilość wydarzeń odbywających się w naszej instytucji. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

9 września godz. 17:00 NARODOWE CZYTANIE
Jest nam niezwykle miło poinformować, że w tym roku Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy przyłącza się do obchodzonego hucznie w całej Polsce "Narodowego Czytania". Dzięki zaproszeniu do współpracy przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Dobrzycy już w drugą sobotę września zapraszamy Państwa na wspólne czytanie powieści Elizy Orzeszkowej "Nad Niemnem".


17 września godz. 17:00 EUROPEJSKIE DNI DZIEDZICTWA
Od wielu lat Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy świętuje Europejskie Dni Dziedzictwa. W tym roku zapraszamy na wyjątkową wystawę połączoną z wykładami zaproszonych gości. „O dziedzictwie Dobrzycy 3 wyznań” to wystawa ukazują Dobrzyca była dawniej domem dla wyznawców trzech wiar – katolickiej, protestanckiej i judaizmu. Te przenikające się ze sobą kultury bez wątpienia wpłynęły na historię Dobrzycy, a dziedzictwo materialne i niematerialne regionu po dzień dzisiejszy jest obecne w pamięci mieszkańców i nie tylko.


24 września od godz. 15:00 RAJD POJAZDÓW ZABYTKOWYCH
Pleszewsko-Jarociński-Dobrzycki Rajd Pojazdów Zabytkowych od lat cieszy się ogromną popularnością! W tym roku po raz kolejny stare auta zawitają do dobrzyckiego parku, gdzie odbędzie się uroczyste wręczenie pucharów dla uczestników oraz rodzinny piknik połączony z prezentacją samochodów.


30 września i 1 października WEEKEND DLA SENIORA
W pierwszy jesienny weekend Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy bierze udział w akcji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pt. ,,Weekend Seniora z Kulturą’’. Z tej okazji przygotowaliśmy dla naszych drogich seniorów mnóstwo zniżek, m.in wstęp do pałacu już za 1 zł! Warto skorzystać!

Więcej informacji już wkrótce! Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej i mediów społecznościowych.

 FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER WCAG

Bądź na bieżąco

NEWSLETTER