Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Informacja o przetwarzaniu danych osobowych    AKCEPTUJĘ
MZD logo Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy

 

 

STRONA GŁÓWNA

2023-08-03

Z KLARNETEM PRZEZ WIEKI

Tym razem nie w niedzielę, a we wtorek (na sam koniec długiego sierpniowego weekendu) zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na wyjątkowy koncert poznańskich muzyków. Wystąpią Maria Rutkowska i Paweł Kroczek. 

Maria Rutkowska jest doktorem sztuk muzycznych w dziedzinie naukowej instrumentalistki. Jest także absolwentka Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu, którą ukończyła z wyróżnieniem w klasie fortepianu prof. Alicji Kledzik. Jej najważniejsze osiągnięcia to: II Nagroda na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Anemos w Rzymie, III Nagroda na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Miłosza Magina w Paryżu, a także 19 wyróżnień na konkursach krajowych i międzynarodowych dla pianisty-kameralisty. Pracuje na stanowisku adiunkta w Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu, a także jako nauczyciel fortepianu w PSM I stopnia im. W. Kilara w Pleszewie. W 2012 roku została uhonorowana przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Odznaką Honorową Zasłużony dla Kultury Polskiej, w 2013 i 2016 roku otrzymała Nagrodę Rektora Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu za osiągnięcia w pracy artystycznej. W 2019 została odznaczona Brązowym Medalem Za Długoletnią Służbę przez Prezydenta RP, a w 2020 roku otrzymała z rąk Burmistrza Miasta i Gminy Pleszew zaszczytny tytuł Mecenasa Pleszewskiej Kultury.

Paweł Kroczek to wykładowca  Akademii Muzycznej w Poznaniu – na stanowisku adiunkta, gdzie w 2016 r. uzyskał stopień doktora sztuki. W 2011 r. ukończył studia w Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, w klasie klarnetu prof. Zdzisława Nowaka, gdzie uzyskał dyplom z wyróżnieniem. Studiował w Lund University – Musikhogskolan I Malmo. Swoje umiejętności doskonalił na licznych kursach mistrzowskich, pracując pod kierunkiem wybitnych pedagogów, min.: D. Altmann, G. Varga, M. Polak, J. Peitz, A. Adamski, K. Wolak, W. Komsta. Jest pierwszym klarnecistą orkiestry Collegium F oraz L'autunno. Współtworzy oktet dęty Kapela Farna oraz Feroce Trio. Współpracuje z wieloma orkiestrami na terenie całego kraju. Występował podczas licznych festiwali, m.in.: Animator, Malta Festiwal, Poznańska Wiosna Muzyczna, Przemyska Jesień Muzyczna, Transatlantyk, Nostalgia Festival, Festiwal im. Karola Szymanowskiego w Pekinie. Dokonał licznych prawykonań, jak również nagrań radiowych, telewizyjnych oraz CD. Jako solista występował m.in. z orkiestrami Filharmonii Kaliskiej, Opery Poznańskiej, Akademii Muzycznej  w Poznaniu oraz z orkiestrą Collegium F. 

ZAPRASZAMY 15 SIERPNIA O GODZ. 17:00 POD DOBRZYCKI PANTEON. WSTĘP NA WYDARZENIE JEST BEZPŁATNY.FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER WCAG

Bądź na bieżąco

NEWSLETTER