Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Informacja o przetwarzaniu danych osobowych    AKCEPTUJĘ
MZD logo Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy

 

 

STRONA GŁÓWNA

2022-12-29

KONCERT BAROKOWY Z PROMOCJĄ KATALOGU

Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy rozpocznie nowy rok w najlepszy możliwy sposób - razem z kulturą. 8 stycznia 2023 roku w murach dobrzyckiego pałacu zagości muzyka baroku. O godzinie 16:30 rozpocznie się koncert muzyki barokowej ,,Drgnienia Lutni’’, podczas którego publiczność będzie mogła wysłuchać utworów słynnego lutnisty Sylviusa Leopolda Weissa, jednego z najwybitniejszych kompozytorów doby baroku,  nadwornego muzyka rodu Sobieskich, a także artysty związanego z dworem króla Augusta II Mocnego. Kompozycje barokowego muzyka wykona Stefan Jasinieft, artysta pochodzący z Białorusi, aktualnie studiujący na Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Jego specjalnością jest gra na lutni oraz gitarze, w wersji klasycznej oraz barokowej. Wykonuje utwory Bacha, Weissa, Gauiltiera czy Rausnera (za co został 10-krotnie wyróżniony w konkursach, krajowych i zagranicznych), ale również swoje autorskie kompozycje.


Koncertowi będzie towarzyszyć również promocja katalogu wystawy czasowej dobrzyckiego muzeum ,,Powstanie Listopadowe 1830-1831 ze zbiorów Marcina Zdrojewskiego’’. Będzie można w nim zapoznać się z historią tego zrywu niepodległościowego, od jego przyczyn, poprzez walki powstańcze, na Wielkiej Emigracji kończąc. Ukazuje on również powstanie od strony ludzi, którzy w nim uczestniczyli, zarówno od wysokich oficerów i dowódców, jak i zwykłych szeregowych żołnierzy. Czytelnicy znajdą w nim również informacje o tym, jak o powstaniu pamiętano. Nie zabraknie również wątków regionalnych, związanych z udziałem Wielkopolan w walkach z zaborcą, a także o tym, jaki związek z Powstaniem Listopadowym miała Dobrzyca i jej właściciele.


Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER WCAG

Bądź na bieżąco

NEWSLETTER