Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Informacja o przetwarzaniu danych osobowych    AKCEPTUJĘ
MZD logo Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy

 

 

STRONA GŁÓWNA

2017-06-28

MUZEUM DLA WSZYSTKICH

Jest nam miło poinformować, że kolejny raz w Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy odbyły się warsztaty dla osób niepełnosprawnych. Tym razem odwiedzili nas podopieczni  Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 im. J. Korczaka w Kaliszu. Młodzież miała okazję zwiedzić z przewodnikiem nie tylko XVIII wieczny pałac, ale również ścieżki edukacyjne w naszym parku. Uczniowie oraz nauczyciele byli bardzo zadowoleni z wizyty i przygotowanych lekcji, czego wyraz dali w specjalnie przygotowanych podziękowaniach.

Takie działania, podejmowane w naszym muzeum, są najlepszym przykładem tego, że bariery związane z dostępnością kultury dla osób z niepełnosprawnościami  nie są trudne do przeskoczenia. Przy odrobinie współpracy i dobrych chęci pokazujemy, że muzeum otwarte jest dla wszystkich!

Jeżeli działasz w stowarzyszeniu, fundacji lub innej organizacji pomagającej osobom niepełnosprawnym i chciałbyś odwiedzić nasze muzeum – skontaktuj się z nami! Razem przygotujemy program zwiedzania oraz zajęcia dla Twoich podopiecznych, dostosowując je do wieku, potrzeb i możliwości grupy!

Sylwia Kuźnicka - 62 74-13-039 wew. 25
Kinga Jaroszewska - 62 74-13-039 wew. 22

FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER WCAG

Bądź na bieżąco

NEWSLETTER