Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Informacja o przetwarzaniu danych osobowych    AKCEPTUJĘ
MZD logo Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy

 

 

STRONA GŁÓWNA

2016-05-29

ZIEMIA KALISKA W DOKUMENTACH DOBY SEJMU WIELKIEGO

Archiwum Państwowe w Kaliszu we współpracy z Archiwum Państwowym w Poznaniu, Archiwum Głównym Akt Dawnych i Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy z okazji Międzynarodowego Dnia Archiwów i 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja przygotowało wystawę pt. „Ziemia Kaliska w dokumentach doby Sejmu Wielkiego”.              
    Uroczysty wernisaż ekspozycji odbędzie się 9 czerwca 2016 r. o godz. 12.00 w siedzibie Archiwum Państwowego w Kaliszu przy ul. Poznańskiej 207.
    W programie uroczystości przewidziano m. in. prezentację oryginalnych XVIII-wiecznych dokumentów związanych z Ziemią Kaliską okraszoną komentarzem starszego kustosza mgr Zofii Wojciechowskiej z Archiwum Państwowego w Poznaniu; omówienie przez pracowników Archiwum Głównego Akt Dawnych w Warszawie starszego kustosza mgr Marię Sierocką-Pośpiech i starszego kustosza dr. Michała Kuleckiego źródeł dotyczących Konstytucji 3 Maja w zasobie AGAD.
    Ponadto, w nawiązaniu do tegorocznej 65. rocznicy istnienia Archiwum Państwowego
w Kaliszu, zostanie przedstawiona prezentacja multimedialna, obrazująca historię tej placówki.
    Serdecznie zapraszamy do skorzystania z możliwości bezpośredniego obcowania z dokumentami, które na co dzień są przechowywane poza Kaliszem. W oparciu o zgromadzone i omawiane księgi i akta powstanie wystawa on-line, która będzie zamieszczona na stronie internetowej Archiwum Państwowego w Kaliszu. 

FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER WCAG

Bądź na bieżąco

NEWSLETTER