Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Informacja o przetwarzaniu danych osobowych    AKCEPTUJĘ
MZD logo Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy

 

 

STRONA GŁÓWNA

2016-12-19

WYSTAWA FOTOGRAFICZNA ''SPACER PO PARKU - WCZORAJ I DZIŚ''


     

Pałac, Monopter i Oficyna w obiektywie p. Joanny Pankowiak....


W westybulu górnym dobrzyckiego pałacu od wczoraj oglądać można niewielką, lecz ciekawą wystawę fotograficzną, na którą składa się zbiór archiwalnych oraz współczesnych zdjęć przedstawiających dobrzycki park na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat.

         

Kolejne z prezentowanych na wystawie zdjęć p. Joanny Pankowiak, ukazujace piękno parkowej przyrody w różnych porach roku...


Autorkami współczesnych fotografii są Joanna Pankowiak i Ewa Walaszczyk - ich prace stanowia próbę indywidualnego spojrzenia na miejsce, z którym są od dawna związane. Prezentowane na wystawie zdjęcia archiwalne pochodzą natomiast ze zbiorów prywatnych p. Kazimierza Balcera, od wielu lat badającego historię Dobrzycy.

      

Pełna uroku zimowa szata parku uwieczniona w fotografiach p. Ewy Walaszczyk...


Korespondujące ze sobą prace ilustrują historię i dzieje wyjątkowego miejsca, jakim jest dobrzycki park. Można je odnaleźć również na łamach nowej monografii autorstwa p. Kazimierza Balcera ''OGROD ANGIELSKI GUSTOWNY I W ROŚLINY BOGATY... ZARYS DZIEJÓW ZAŁOŻENIA PARKOWEGO W DOBRZYCY'', do której lektury serdecznie zapraszamy!

Stanisław Borowiak

FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER WCAG

Bądź na bieżąco

NEWSLETTER