Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Informacja o przetwarzaniu danych osobowych    AKCEPTUJĘ
MZD logo Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy

 

 

STRONA GŁÓWNA

2016-03-14

OGAR POLSKI. REAKTYWACJA

Muzeum Ziemiańśtwa w Dobrzyc zostało honorowym patronem projektu społeczno - informacyjnego "Ogar polski. Reaktywacja".

 

ogarpolski

Celem projektu jesy upowszechnianie wiedzy o rasie OGARA POLSKIEGO - jednej z pięciu ras psów polskich - przepieknego, mądrego, dostojnego pra z tradycjami myśliwskimi i z historią wpisaną w historię Polski, a jednocześnie wiernego psa rodzinnego, który jest mało znany, a przez to niedoceniany, nawet w Polsce.

Projekt powstał z inicjatywy osób hodujących ogary polskie.
"Nasze pomysł wynika z chęci podzielenia się swoją pasją, ale też wiedzą (nie tylko swoją, ale wielu wieloletnich hodowców i pasjonatów rasy), dotyczącą ogara polskiego. Zależy nam, aby Polacy dowiedzieli się, iż w Polsce żyją takie polskie psy - chcemy w tym temacie uświadamiać społeczeństwa, a także informować i edukować je, czyli prowadzić kampanię społeczno informacyjną, której celem będzie swrócenie uwagi na ogara polskiego, przybliżenie społeczeństwu jego historii i cech oraz uświadomienie jak niewieletych psów jest właśnie w Polsce, a także, jak to zmienić, jak sprawić, aby ten wartościowy polski pies był coraz bardziej doceniany w swoim kraju. Kampania także zawiera bardzo ważny aspekt patriotyczny - chcemy poprzez rozpowszechnianie wiedzy o ogarze polskim promować Polskę i uczyć Polaków jak doceniać jej atuty.

Projekt można wspierać na największej w Polsce platformie crowdfundingowej (finansowania społecznościowego) - PolakPotrafi, gdzie od połowy marca będzie można wpłacać dotacje.

W ramach tego projektu powstanie jedyne w Polsce, mobilne profesjonalne stoisko informacyjno-reklamowe ogara polskiego, które będzie ystawiane na wystawach, konkursach, pokazach związanych z psami, ale także na imprezach o innej tematyce, ale z szerokim spektrum oddziaływania na społeczność (festyny, pikniki, imprezy masowe). Planowane są także spotkania i pogadanki z prezentacją ogara w szkołach i przedszkolach czy innych placówkach kulturalno-oświatowych. Zostaną także opracowane broszury/katalogi o historii rasy, o rasie tu i tera, o cechach tych psów, wraz ze zdjęciami ogarów z całej Polski i wypowiedziami ludzi związanych z tematem. Powstaną także ulotki, plakaty i kalendarze z ogarami oraz gadżety nawiązujące do rasy.

STRONA PROJEKTU

www.PolakPotrafi.pl

 

FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER WCAG

Bądź na bieżąco

NEWSLETTER