Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Informacja o przetwarzaniu danych osobowych    AKCEPTUJĘ
MZD logo Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy

 

 

STRONA GŁÓWNA

2024-09-18

KONKURS "PORTRETY DOBRZYCY" ROZSTRZYGNIĘTY

Europejskie Dni Dziedzictwa to wspólna inicjatywa Rady Europy i Unii Europejskiej. Idea EDD narodziła się 3 października 1985 r. w Granadzie podczas II Konferencji Rady Europy. Powstał wtedy pomysł uruchomienia cyklicznego projektu kulturalnego, społecznego i edukacyjnego o wyjątkowej skali i zasięgu: co roku we wrześniu mieszkańcy Starego Kontynentu mogą bezpłatnie zwiedzić najciekawsze zabytki w swojej okolicy oraz skorzystać z szerokiego wachlarza wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych. Podczas EDD nawet niedostępne na co dzień zabytki wpuszczają w swoje mury gości, a uczestnicy licznych spotkań, prelekcji i warsztatów poznają historię i kulturę zarówno narodową, jak i tę regionalną oraz lokalną. Polska włączyła się do akcji w 1993 r. Od samego początku swojego istnienia Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy przyłącza się do hucznych obchodów tego wyjątkowego święta. Tegoroczne hasło EDD brzmi: "Szlaki. Sieci. Połączenia" To właśnie ono zainspirowało nas do stworzenia wyjątkowego konkursu fotograficznego p.t. "PORTRETY DOBRZYCY. (Nie)widoczne połączenia. (Nie)przetarte szlaki".

Celem naszego przedsięwzięcia było zaangażowanie mieszkańców Gminy Dobrzyca (i nie tylko) do sfotografowania swojej małej ojczyzny i ukazania jej w nowym, nieznanym dotąd świetle. Szczególnie zależało nam, aby fotografowie wykonując swoje pracę przedstawili nie tylko zabytki znajdujące się w Dobrzycy, ale również jej mieszkańców, wydarzenia, w których uczestniczyli czy przyrodnicze pejzaże. Owocem tego działania jest wystawa, którą mogą Państwo oglądać w dobrzyckim muzeum do końca listopada.

Na ekspozycji znajdą Państwo zdjęcia wykonane nie przez profesjonalistów, ale mieszkańców, bądź miłośników regionu, których wrażliwość sprawiła, że dziś Dobrzyca i jej dziedzictwo wygląda jeszcze piękniej.

Jury konkursu wyłoniło 2 zwycięzców. Gratulujemy pani Dobrosławie Frąc i Mateuszowi Walerowiczowi.



FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER

Bądź na bieżąco

NEWSLETTER