Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Informacja o przetwarzaniu danych osobowych    AKCEPTUJĘ
MZD logo Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy

 

 

STRONA GŁÓWNA

2024-05-28

XVIII DOBRZYCKIE SPOTKANIA Z KLASYKĄ

W piątkowe popołudnie odbyła się kolejna, już XVIII, edycja Dobrzyckich Spotkań z Klasyką. Tegoroczne wydarzenie nawiązywało do obecnych wystaw w dobrzyckim pałacu - ,,Od Austerlitz do Sedanu. Oręż napoleoński i ciężka kawaleria XIX wieku'' oraz ,,Miłość, wolność, literatura. Fredro w kontekście wojen napoleońskich i nie tylko...''. Raz jeszcze zwróciliśmy się w kierunku dziedzictwa znakomitego komediopisarza.


W piątek ok. godziny 17:30 w parkowej oranżerii rozpoczął się spektakl ,,Fredro - Konteksty, albo zupa na gwoździu, czyli od Kochanowskiego do Waligórskiego'' w którym Dariusz Jakubowski, Katarzyna Thomas oraz Piotr Szafraniec zabrali publiczność w podróż śladami nie tylko Aleksandra Fredry, ale także Adama Mickiewicza czy Marka Grechuty. Przeprowadzony w performatywny sposób wykład połączony z niezwykle żywiołową recytacją, okraszony sopranem oraz grą na pianinie z pewnością spodobał się zgromadzonej w oranżerii publiczności, która wielokrotnie nagradzała występujących artystów gromkimi brawami.

Skoro już jesteśmy przy publiczności. Takie relacje zwykle kończymy właśnie podziękowaniami dla publiczności za uczestnictwo w naszych wydarzeniach. Tym razem należą się szczególne podziękowania - pół godziny przed rozpoczęciem spektaklu Dobrzycę nawiedziła potężna ulewa. Duże opady deszczu jednak nie zatrzymały wspaniałej dobrzyckiej publiczności, która raz jeszcze licznie przybyła na organizowane przez Muzeum wydarzenie. Raz jeszcze bardzo Państwu dziękujemy!FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER

Bądź na bieżąco

NEWSLETTER