Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Informacja o przetwarzaniu danych osobowych    AKCEPTUJĘ
MZD logo Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy

 

 

STRONA GŁÓWNA

2023-05-30

GRALIŚMY DLA MAM - KLASYCZNIE I NA WESOŁO

Tegoroczne dobrzyckie Spotkania z Klasyką przypadały w dzień matki. Oczywistym więc dla nas było zadedykowanie tego koncertu najważniejszym osobom w naszym życiu - naszym mamom.

W majowe popołudnie licznie zgromadzona publiczność przywitała w dobrzyckiej oranżerii kwintet Filharmonii Kaliskiej "Libiamo" w składzie: Arkadiusz Hylewski- skrzypce, Szymon Półtorak  - skrzypce, Krystian Pitis - altówka, Iwona Gorgol - wiolonczela oraz Maria Szymkiewicz - kontrabas. Zespół Libiamo powstał z inicjatywy lidera zespołu Arkadiusza Hylewskiego w 2010 roku i i koncertował jako kwartet smyczkowy. Od 2020 zespół poszerzył skład o kontrabas i występuje jako kwintet. Muzycy wykonują repertuar od baroku do muzyki współczesnej. Publiczność szczególnie ceni ich za autorskie opracowania i aranżacje znanych tematów operowych, musicalowych oraz filmowych. Zespół nie stroni również od scenicznego żartu i twórczej inwencji.

Na to piątkowe wydarzenie muzycy przygotowali specjalny repertuar. Podczas koncertu mogliśmy usłyszeć największe przeboje muzyki symfonicznej kompozytorów takich jak Antonio Vivaldi, czy Wolfgang Amadeus Mozart w nowych aranżacjach. Nie zabrakło także współczesnych akcentów - piosenki znane nam ze stacji radiowych zostały zabawnie wplecione w klasyczny repertuar, co spotkało się z bardzo miłym odbiorem publiczności.

Jednak koncert nie był jedyną atrakcją tego dnia! Po muzycznej uczcie, wszyscy goście mieli niepowtarzalną okazję odwiedzić dobrzycki pałac z przewodnikiem, który opowiedział historię kobiet związanych z tą rezydencją. Po wspólnym spacerze śladami dawnych mieszkanek przyszedł czas na wiosenną przechadzkę po parku, koniecznie ze swoją mamą u boku :)

Dziękujemy wszystkim, którzy nas odwiedzili, a szczególne podziękowania przesyłamy dla Gminnego Centrum Kultury oraz Gminy Dobrzyca, którzy byłi partnerami projektu.FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER WCAG

Bądź na bieżąco

NEWSLETTER