Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Informacja o przetwarzaniu danych osobowych    AKCEPTUJĘ
MZD logo Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy

 

 

STRONA GŁÓWNA

2022-08-01

JAZZOWE ORZEŹWIENIE

Ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne, koncert przeniesiony został do Oranżerii na terenie dobrzyckiego parku. Nie przeszkadzało to jednak w dobrej zabawie. Zgromadzona licznie publiczność gorącymi brawami powitała na scenie muzyczne małżeństwo - Kamilę Kram-Chojnacką oraz Filipa Chojnackiego, którzy tego popołudnia przenieśli nas wszystkich w świat melodyjnego jazzu.

Karolina Kram – Chojnacka to młoda wokalistka poznańskiej sceny muzycznej, a także absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa. Jest laureatką wielu konkursów wokalnych m. in. Festiwalu Polskiej Piosenki w Luboniu oraz Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Rozrywkowej ,,Your Song”. 

Filip Chojnacki jest poznańskim pianistą, organistą i kompozytorem. Po ukończeniu Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego  w klasie fortepianu jazzowego, został wykładowcą tej uczelni. Muzyka pasjonowała go od dziecka, a miłością do jazzu zaraził się na krótko przed rozpoczęciem studiów. Uwielbia grać różne rodzaje muzyki, od klasycznej przez latynoską aż po nowoczesny jazz, uwalniając w ten sposób emocje i przekazując je innym poprzez grę na fortepianie.

Podczas koncertu publiczność mogla usłyszeć słynne jazzowe standardy, soulowe covery znanych popowych utworów, a także własne kompozycje artystów, które zachwycały zarówno melodią jak i tekstem.


Na kolejny koncert z cyklu "Pod Panteonem" zapraszamy (wyjątkowo) w poniedziałek 15 sierpnia o godz. 16:30!


Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny!

FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER WCAG

Bądź na bieżąco

NEWSLETTER