2019-09-19

WIELKOPOLSKIE DWORY UWIECZNIONE NA PŁÓTNACH

Ideą pleneru malarskiego "Ziemiańskie Klimaty" jest próba uwiecznienia na płótnie, dawnych często popadających w ruinę lub nieco zapomnianych ziemiańskich posiadłości. Dzięki nowemu, artystycznemu spojrzeniu, majątki te nie tylko zostają ocalone od zapomnienia, ale również zyskują poniekąd nowe życie, zostając uwiecznione na płótnie malarskim. Tym razem po lupę wzięto majątki z m.in. powiatu jarocińskiego i śremskiego.

Pracę artystów można podziwiać na przygotowanej w pałacu wystawie. Wśród prezentowanych obrazów możemy podziwiać widoki z Kosowa, Dębna, Szypłowa no i oczywiście Dobrzycy. Kolorowe, współczesne wizerunki malarskie dawnych dworów i pałaców, nie tylko zachwycają swoją urodą, ale poszerzają również kolekcję współczesnego malarstwa w Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy.

WYSTAWĘ PRAC POPLENEROWYCH MOŻNA OGLĄDAĆ DO KOŃCA WRZEŚNIA W MUZEUM ZIEMIAŃSTWA W DOBRZYCY. ZAPRASZAMY!