Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Informacja o przetwarzaniu danych osobowych    AKCEPTUJĘ
MZD logo Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy

 

 

STRONA GŁÓWNA

2019-05-21

UROCZYSTOŚĆ WRĘCZĘCZENIA NAGRÓD IZABELLA 201820 maja w Muzeum Młynarstwa i Rolnictwa w Osiecznej odbyła się uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień w konkursie na wydarzenie muzealne roku w Wielkopolsce „Izabella 2018”.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele muzeów działających na terenie Województwa Wielkopolskiego a także władze samorządowe regionu z marszałkiem Markiem Woźniakiem na czele. Zgłaszane przedsięwzięcia podzielone zostały na cztery kategorie: I – działalność wystawiennicza, II – działalność edukacyjna, promocyjna, marketingowa, III – działalność naukowa i wydawnicza, IV – konserwacja, ochrona dziedzictwa, inwestycje.


                                                                         

Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy Zespół Pałacowo-Parkowy w tegorocznym konkursie otrzymało nagrody w dwóch kategoriach.

W kategorii II – działalność edukacyjna, promocyjna, marketingowa Muzeum otrzymało II nagrodę za przedsięwzięcie „Ziemiańskie drogi do niepodległości. Powstańcy Wielkopolscy”. W uzasadnieniu jury podkreśliło, że: „doceniono atrakcyjną formę działań edukacyjnych wkomponowanych w rok jubileuszowy”. Podkreślono również bardzo dobrą prezentacje zgłaszanego projektu.

W kategorii III – działalność naukowa i wydawnicza Muzeum przyznano wyróżnienie za przedsięwzięcie pod nazwą „Generał Kazimierz Turno (1778 – 1817) i Dobrzyca jego czasów”. Jury podkreśliło, że „książka ta odzwierciedla badania i zakres zainteresowań Muzeum. W interesujący sposób ukazuje wybitną postać Generała i jego czasów”.FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER WCAG

Bądź na bieżąco

NEWSLETTER