Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Informacja o przetwarzaniu danych osobowych    AKCEPTUJĘ
MZD logo Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy

 

 

STRONA GŁÓWNA

2019-05-08

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ OCHRONY ZABYTKÓW

Tegoroczne, uroczyste obchody Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków, organizowane przez Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków odbyły się w oranżerii Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy. Gospodarzem wydarzenia była pani Jolanta Goszczyńska - Wojewódzki Wielkopolski Konserwator Zabytków. Wśród zaproszonych gości pojawili się m.in. Minister Andżelika Możdżanowska, Biskup Kaliski ks. Edward Janiak, poseł Jan Dziedziczak, przedstawiciele władz samorządowych oraz dyrektorzy wielkopolskich instytucji kultury.

Jest nam miło poinformować, że podczas uroczystości, Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy Zespół Pałacowo-Parkowy otrzymało nagrodę specjalną „Za opiekę nad zabytkami w Województwie Wielkopolskim”, przyznawaną przez Wojewodę Wielkopolskiego i Wielkopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Instytucja została wyróżniona za wieloletnie działanie i zaangażowanie włożone w opiekę nad zabytkowym zespołem pałacowo-parkowym w Dobrzycy oraz popularyzację historii wielkopolskiego ziemiaństwa. Pragniemy również zaznaczyć, że pracownicy dobrzyckiego muzeum zostali uhonorowani srebrną odznaką „Za opiekę nad zabytkami”, nadawaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pana Piotra Glińskiego. Ponadto, kierownik działu historycznego, pan dr Stanisław Borowiak otrzymał odznakę „Zasłużony dla kultury polskiej”. Wyróżnienia wręczyła Sekretarz Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju, pani Minister Andżelika Możdżanowska.

Wierzymy, że to wyjątkowe wyróżnienie przyczyni się do popularyzacji naszego muzeum, a w szczególności do propagowania walorów architektonicznych i historycznych założenia pałacowo-parkowego w Dobrzycy.
 

FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER WCAG

Bądź na bieżąco

NEWSLETTER