2019-04-04

WYSTAWA POPLENEROWA ZIEMIAŃSKIE KLIMATY 2018

1 kwietnia 2019 roku w Muzeum Archeologicznym w Poznaniu odbył się uroczysty wernisaż wystawy poplenerowej "Ziemiańskie klimaty 2018".

Na ekspozycji ZIEMIAŃSKIE KLIMATY 2018 wystawiono prace powstałe podczas dwutygodniowego, piątego już z rzędu, pleneru malarskiego, organizowanego przez Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy. Uczestniczący w nim artyści stworzyli wyjątkowe malarskie wizerunki rezydencji ziemiańskich. Każdy obraz to twórcza interpretacja dworu i jego naturalnego otoczenia.

W tym roku na płótnach ukazane zostały: pałac w Dobrzycy, pałac w Gębicach, dwór w Grabonogu, pałac w Dłoni, pałac w Smolicach, pałac Czartoryskich w Starym Sielcu, pałac w Koralewie, pałac w Kromolicach, pałac w Pępowie i dwór w Siedmiorogu. Aktywność plenerowa, spowodowała działanie dzieci z Karolewa, które również narysowały pałac. Ich prace również mogliśmy podziwiać podczas wernisażu.

Prace artystów z 2018 roku będzie można oglądać na dziedzińcu Muzeum Archeologicznego w Poznaniu do 15 kwietnia 2019.
Zachęcamy do obejrzenia całej galerii z wydarzenia