Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Informacja o przetwarzaniu danych osobowych    AKCEPTUJĘ
MZD logo Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy

 

 

STRONA GŁÓWNA

2018-12-10

MŁODZIEŻOWA KONFERENCJA "MOJA MIEJSCOWOŚĆ W POWSTANIU WIELKOPOLSKIM"

W dniu 5 grudnia odbyła się w oranżerii konferencja młodzieżowa "Moja miejscowość w powstaniu wielkopolskim" zorganizowana przez nasze Muzeum w ramach cyklu imprez upamiętniających 100-lecie odzyskania Niepodległości.
Konferencja została przygotowana przez Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy wspólnie z Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu. Brała w niej udział młodzież z SP w Dobrzycy, SP w Lutyni, SP w Brzezinach oraz szkół kaliskich.

Po powitaniu przez organizatorów nastąpiło wspólne zwiedzanie okolicznościowej wystawy znajdującej się w naszym pałacu pt. "Ziemiańskie drogi do niepodległości".

zapowiedź

Młodzież przeszła następnie do oranżerii, gdzie mogła zobaczyć piękny spektakl "ROCK dla ojczyzny" przygotowany przez zepół teatralny "Zgrzyt" z Zespołu Szkół nr 9 w Kaliszu.

teatr

teatr
teatr


Następnie dr Katarzyna Podczaska wygłosiła prelekcję pt. "O powstaniu wielkopolskim słów kilka...", której towarzyszyła ciekawa prezentacja o udziale ziemian w tymże powstaniu.

Dr Piotr Molenda z ODN w Kaliszu opowiedział o programie edukacyjnym "Bliżej domu - o edukacji regionalnej".

P. Molenda

Uczniowie szkół podstawowych w Ostrowie Wlkp., Dobrzycy i Brzezinach pokazali następnie swoje prezentacje dotyczące sposobów upamiętnienia 100. rocznicy odzyskania Niepodległości.

uczniowie

Znany kolekcjoner J. Kamerduła opowiedział o swojej kolekcji pamiątek związanych z powstaniem wielkopolskim, których najciekawszą część przywiózł ze sobą.

Kamerduła

Zespół "Tacy nie Inni" odegrał i zaśpiewał w duchu rockowym znane i lubiane pieśni patriotyczne. Młodzież chętnie i spontanicznie przyłączyła się do wspólnego śpiewania.

tacy nie Inni

I w tym wesołym nastroju, kosztując przysmaki kuchni polowej, zakończyliśmy nasze warsztaty, za udział w których dziękują ich organizatorzy: dr Katarzyna Podczaska, dr Marek Jaeger i dr Piotr Molenda.

FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER WCAG

Bądź na bieżąco

NEWSLETTER