2018-09-17

ZIEMIAŃSKIE POSIADŁOŚCI OCALONE OD ZAPOMNIENIA

Ideą pleneru malarskiego "Ziemiańskie Klimaty" jest próba uwiecznienia na płótnie, dawnych często popadających w ruinę lub nieco zapomnianych ziemiańskich posiadłości. Dzięki nowemu, artystycznemu spojrzeniu, majątki te nie tylko zostają ocalone od zapomnienia, ale również zyskują poniekąd nowe   Tym razem po lupę wzięto majątki z regiony powiatu gostyńskiego ikrotoszyńskiego. Dziesięcioro artystów z całej Polski spotkało się w Dobrzycy, aby wspólnie podjąć się tego nie łatwego zadania.

Dwutygodniową pracę artystów można podziwiać na prezentowanej w pałacu wystawie. Wśród prezentowanych obrazów możemy podziwiać widoki z Pępowa, Kromolic, Dłoni, Karolewa i oczywiście Dobrzycy. Kolorowe, współczesne wizerunki malarskie dawnych dworów i pałaców, nie tylko zachwycają swoją urodą, ale poszerzają również kolekcję współczesnego malarstwa w Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy.

WYSTAWĘ PRAC POPLENEROWYCH MOŻNA OGLĄDAĆ DO KOŃCA WRZEŚNIA W MUZEUM ZIEMIAŃSTWA W DOBRZYCY. ZAPRASZAMY!