2016-06-06

XXI WIELKOPOLSKA KONFERENCJA KULTURALNA

W dniach 4-5 czerwca na terenie Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy odbyły się obrady XXI Wielkopolskiej Konferencji Kulturalnej - otwartego zgromadzenia samorządowców, ludzi kultury i nauki oraz organizacji pozarządowych.

W trakcie konferencji odbyło się walne zebranie sprawozdawczo wyborcze Wielkopolskiego Towarzystwa Kulturalnego. Odbyło się również spotkanie z członkami Towarzystwa Miłośników Ziemi Dobrzyckiej. Po obradach goście konferencji zwiedzili dobrzycki pałac oraz prezentowaną w nim wystawę czasową "W 225 rocznice uchwalenia Konstytucji 3 Maja".

Drugiego dnia konferencji uczestnicy wysłuchali referatów o tematyce historycznej i regionalistycznej.