2018-05-14

OBCHODY 116 ROCZNICY URODZIN ROTMISTRZA WITOLDA PILECKIEGO W DOBRZYCY

Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy jest współorganizatorem uroczystości związanych z 116 rocznicą urodzin Rotmistrza Witolda Pileckiego oraz 70. rocznicą zamordowania go przez władze Komunistyczne, które odbyły się 13 maja 2018 r. w kościele poewangelickim w Dobrzycy.

Podczas uroczystości można było zapoznać się z wystawą planszową "Rotmistrz Witold Pilecki - zwyczajny bohater", którą przygotowało
Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy.
Wykłady na temat Rotmistrza wygłosili: Pan Tadeusz Płużański i Pan Piotr Dmitrowicz.
Na koniec przygotowany został wieczorek poezji w wykonaniu poetów warszawskich.

Więcej zdjęć z wydarzenia można zobaczyć w naszej galerii