2018-04-24

WERNISAŻ WYSTAWY POPLENEROWEJ W PAŁACU GÓRKÓW W POZNANIU

Wczoraj 23 kwietnia odbył się uroczysty wernisaż IV edycji wystawy poplenerowej "Ziemiańskie klimaty".
Wystawa miała miejsce w Muzeum Archeologicznym w Poznaniu, w Pałacu Górków.

W tym roku można było podziwiać malarskie wizerunki rezydencji ziemiańskich z powiatu ostrowskiego. Prace zostały wykonane przez artystów z całego kraju pod kierownictwem Pani komisarz Haliny Borys: Edwarda Habdas, Marii Kanii, Barbary Pierzgalskiej, Krystyny Rudzkiej-Przychoda, Agnieszki Niżegorodcew, Andrzeja Sibilskiego,Małgorzaty Turnau, Piotra Turnau oraz Ewy Żelewskiej-Wsiółkowskiej.
Wystawę doceniła również wiceprezes Polskiego towarzystwa Ziemiańskiego Pani Danuta Prus-Głowacka.

Prezentowane obrazy można zobaczyć do 7 maja 2018r.
Zapraszamy również do obejrzenia obszerniejszej relacji z wydarzenia w naszej galerii