2015-10-30

PAPIESKIE ŚPIEWANIE 2015

W czwartek 29 października gościliśmy w oranżerii Muzeum Ziemiaństwa IX Powiatowy Konkurs Piosenki Religijnej "Papieskie Śpiewanie".

Organizatorami tego wydarzenia są Parafia p.w. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Twardowie oraz Gimnazjum im. Niepodległości Polski w Woli Książęcej.

Uczestniczy w nim młodzież gimnazjów Ziemi Jarocińskiej oraz Gimnazjum w Dobrzycy

Tegoroczne prezentacje oceniało jury złożone z opiekunów wykonawców pod przewodnictwem przedstawiciela Muzeum (opiekun nie oceniał swego podopiecznego), które postanowiło przyznać:

I miejsce - Wiktorii Kaźmierczak z Gimnazjum nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Jarocinie

II miejsce - duetowi: Olivia Wieczorek i Zofia Matyniak z Niepublicznego Gimnazjum im. T. Kościuszki w Jarocinie

III miejsce - Jakubowi Marciszowi z Niepublicznego Gimnazjum im. ks. P. Wawrzyniaka w Golinie

wyróżnienia:
- Weronice Jelak z Gimnazjum im. Bohaterów Westerplatte w Cielczy
- Katarzynie Czajce z Gimnazjum im. St. Mikołajczyka w Dobrzycy
- Klaudii Kaczmarek z Gimnazjum im. Zb.Herberta w Żerkowie

Konkurs swoim koncertem piosenek papieskich uświetnił zespół wokalno-instrumentalny Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kotlinie przygotowany przez Danutę Szymkowiak i Jarosława Remblewskiego.

Zdjęcia w zakładce fotogaleria