Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Informacja o przetwarzaniu danych osobowych    AKCEPTUJĘ
MZD logo Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy

 

 

STRONA GŁÓWNA

2017-09-04

DŹWIĘKI GITARY ZNÓW ROZBRZMIEWAŁY W MUZEUM!

Zmysłowa samba, ogniste tango i skoczny ragtimie – takie melodie królowały w tym roku podczas koncertu Akademii Gitary w Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy. Tym razem przed tłumnie zgromadzoną publicznością wystąpił duet wybitnych gitarzystów – Robert Horna i Krzysztof Pełech.


Krzysztofa Pełecha trzykrotnie uznano za najlepszego polskiego gitarzystę. Muzyk daje rocznie blisko 60 koncertów na całym świecie. Robert Horna uważany jest za wykonawcę wszechstronnego i bardzo kreatywnego. Często gości na prestiżowych festiwalach muzycznych, gdzie nie tylko koncertuje ale daje również lekcje mistrzowskie. Podczas koncertu artyści zaprezentowali nowe aranżacje znanych klasyków gitarowych oraz klasyczne utwory rodem z Brazylii, czy Argentyny.  Przed każdym z wykonań, muzycy wprowadzali publiczność w historię granych melodii.  


Przed występem głównej gwiazdy na scenie pojawili się uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych w Poznaniu – Ada Szymkowiak i Radosław Praisler. Młodzi twórcy również oczarowali dobrzycką publiczność i zostali nagrodzeni długimi brawami.

Jak co roku, wolontariusze festiwalu Akademia Gitary zbierali datki na dzieci z wielkopolskich hospicjów. Okazało się, że i tym razem dobrzycka publiczność nie zawiodła i wspólnie udało nam się zabrać sporą sumę!Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie i okazane serce. Cieszy nas, że jak dawniej w ziemiańskim dworze, możemy razem cieszyć się dobrą muzyką, a przy okazji pomóc potrzebującym dzieciom. Do zobaczenia za rok!

FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER WCAG

Bądź na bieżąco

NEWSLETTER