Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Informacja o przetwarzaniu danych osobowych    AKCEPTUJĘ
MZD logo Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy

 

 

STRONA GŁÓWNA

2017-05-23

RELACJA Z WRĘCZENIA NAGRÓD - MODA ZIEMIAŃSKA 1964-1939

 
Wręczenie nagród i otwarcie wystawy „Moda Ziemiańska 1864-1939”  to wyczekiwany moment nie tylko dla laureatów konkursu plastycznego, ale również dla pracowników Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy. Wszak poznanie zdolnych, młodych artystów, którzy tak licznie wysłali swoje prace, było również dla nas niezwykłym wyróżnieniem. 
Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 14:00, krótkim występem przedstawicieli jury - dr Marka Jaegera i dr Katarzyny Podczaskiej. Oboje przyznali, że prace, które oceniali były na bardzo wysokim poziomie i trudno było zdecydować, kto zajmie pierwsze miejsce. Ostatecznie zwycięzcą konkursu została Nikola Butel, która wyróżniona została za unikalną i bardzo pracochłonną technikę wykonania oraz kreatywność w tworzeniu pracy. Drugie miejsce zajęła Zuzanna Duleba. Jak przyznało jury praca Zuzanny wyróżniała się indywidualnym stylem wypowiedzi i estetyką. Ostatnie zaszczytne miejsce na podium zajęła Kinga Smydra, której oryginalna praca charakteryzowała się niezwykłą dbałością o szczegóły.

Pierwsze miejsce - Nikola Butel  Drugie miejsce - Zuzanna Duleba  Trzecie Miejsce - Kinga Smydra

Jest nam niezmiernie miło, że konkurs spotkał się z tak dużym odzewem i że Muzeum Ziemiaństwa mogło przyczynić się do rozwoju talentu i pasji uczniów wielkopolskich gimnazjów. Jak przyznał dr Jaeger, zadaniem dorosłych jest nakierowanie dzieci na nowe możliwości realizacji swoich pasji i propagowanie wiedzy na temat ich dziedzictwa kulturowego.

 

Wystawę prac laureatów konkursu można oglądać przez całe wakacje w Panteonie Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy. Serdecznie zapraszamy!

FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER WCAG

Bądź na bieżąco

NEWSLETTER