Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Informacja o przetwarzaniu danych osobowych    AKCEPTUJĘ
MZD logo Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy

 

 

STRONA GŁÓWNA

2017-04-11

TAJEMNICE PAŁACOWYCH KOMNAT

Po przygotowaniach ozdób świątecznych podczas wielu warsztatów wielkanocnych, przyszedł czas, na typowe lekcje muzealne. We wtorek 11 kwietnia gośćmi muzeum byli uczniowie Szkoły Podstawowej w Rusku. Przeprowadziliśmy 3-godzinne warsztaty pt. "Tajemnice Pałacowych Komnat". Mali turyści mieli okazję poznać wszystkie zakamarki pałacowych sal oraz zajrzeć do miejsc niedostępnych w regularnej trasie zwiedzania. Zebrane spostrzerzenia i informocje pomogły w specjalnym zadaniu, którym było zbudowanie makiety dobrzyckiego pałacu. Augustyn Gorzeński z pewnością chętnie zamieszkałby w tak urządzonej rezydencji.


Zachęcamy do skorzystania z muzealnej oferty edukacyjnej. Lekcje zostały opracowane w oparciu o podstawę programową i dostosowane do uczestników w różnym wieku: począwszy od przedszkola, poprzez szkołę podstawową, aż po gimnazja. Dodatkowo zajęcia przeprowadzane są w kilku wariantach czasowych do wyboru. Więcej informacji znajduje się w naszym INFORMATORZE EDUKACYJNYM 2016/2017 oraz pod numerem tel. 62 741 30 39 wew. 25 lub 32.

FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER WCAG

Bądź na bieżąco

NEWSLETTER