Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Informacja o przetwarzaniu danych osobowych    AKCEPTUJĘ
MZD logo Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy

 

 

STRONA GŁÓWNA

2017-04-05

WYJĄTKOWI GOŚCIE W WYJĄTKOWYM MIEJSCU

Wiosna to nie tylko wspaniały czas na spacery po dobrzyckim parku, ale również czas zmian, nowych pomysłów i nowych wyzwań. Tym razem również pracownicy Muzeum Ziemiaństwa postanowili się otworzyć na nowe wyzwania i zaprosić do naszej placówki osoby, które ze względów zdrowotnych, nie mogą pozwolić sobie na częste wizyty w Muzeum i innych placówkach kultury.

Nie ulega wątpliwości, że osoby z niepełnosprawnością fizyczną czy intelektualną mają ograniczony dostęp do kultury. Często wynika to z nieprzystosowania obiektu lub oferty kulturalnej do ich potrzeb. Jednak większość fundacji, stowarzyszeń czy innych organizacji zajmujących się opieką nad osobami z dysfunkcjami  tłumaczy, że nie potrzeba dużego nakładu pracy lub finansów do zorganizowania wizyty w instytucji kultury dla niepełnosprawnych. Zazwyczaj zaczyna się od dobrej woli i chęci podjęcia współpracy z profesjonalistami.  Rozmowy, wymiana pomysłów, uwag, kilka wskazówek od opiekunów, przeanalizowanie możliwości jakie daje dana instytucja, mogą zaowocować wspaniałą współpracą, gdzie zyskują obie strony. Tak było w przypadku odwiedzin podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Broniszewicach. Dzięki wcześniejszemu przygotowaniu pracowników Muzeum, przez pracujące w ośrodku Siostry, nasza instytucję odwiedzili wyjątkowi goście. Przygotowanie dla grupy specjalnego programu odwiedzin (uwzględniając potrzeby i możliwości grupy), pozwoliło chłopcom z Domu Pomocy Społecznej poznać nie tylko historię dobrzyckiej rezydencji i parku, ale również przygotować wyjątkowe dekoracje wielkanocne. Oprowadzenie po pałacu, spacer po parku i warsztaty plastyczne odbyły się w bardzo wesołej atmosferze. Sami zwiedzający byli zachwyceni atrakcjami przygotowanymi przez Muzeum i zapewniali, że z wielką radością odwiedzą Dobrzycę ponownie, szczególnie że już wkrótce otwarcie nowej wystawy.
  
Jeśli pracujesz, lub jesteś wolontariuszem w instytucji opiekującej się osobami niepełnosprawnymi i chciałbyś odwiedzić Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy – skontaktuj się z nami! Wspólnie możemy więcej!
Sylwia Kuźnicka – 62 74-13-039 wew. 25 – osoba ds. edukacji
Kinga Jaroszewska - 62 74-13-039 wew. 22 – animator kultury

Zorganizowanie wizyty w Muzeum Ziemiaństwa, dla wychowanków i pracowników Domu Pomocy Społecznej, nie odbyłoby się bez pomocy ludzi dobrej woli. Składamy wyrazy uznania i serdecznie dziękujemy:

Panu Dyrektorowi Zenonowi Lisiakowi i pracownikom Szkoły Podstawowej w Dobrzycy - za przygotowanie dla odwiedzających ciepłego posiłku, Panu Dariuszowi Brzezińskiemu za zorganizowanie transportu dla sióstr wraz z ich podopiecznymi, Dyrekcji i pracownikom Delikatesów Centrum za podarowanie bułek oraz słodkich przekąsek dla chłopców.

FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER WCAG

Bądź na bieżąco

NEWSLETTER