Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Informacja o przetwarzaniu danych osobowych    AKCEPTUJĘ
MZD logo Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy

 

 

STRONA GŁÓWNA

2016-08-08

"NIE ZAPOMNIJ KONSTYTUCJI" KOLEJNY WYKŁAD JUŻ ZA NAMI

Podczas kolejnego spotkania z cyklu "Nie zapomnij Konstytucji" do sali balowej w Pałacu Muzeum Ziemiaństwa przybyło wiele osób pragnących lepiej poznać historię obrad Sejmu Czteroletniego. Wśród naszych gości byli między innymi prawdziwi miłośnicy historii, dla których wykład był możliwością pogłębienia swoich badań związanych z tym burzliwym okresem w dziejach Polski, ale także osoby pragnące w ciekawy, pożyteczny sposób spędzić czas w niedzielne popołudnie.

Ekspertem, wygłaszającym wykład był pan doktor Michał Kulecki - historyk, wieloletni pracownik Archiwum Głównego
akt Dawnych, Kierownik Oddziału I materiałów archiwalnych z okresu dawnej Rzeczypospolitej. Dr Kulecki w bardzo ciekawy sposób przybliżył hisotrię powstania Konstytucji 3 Maja, opowiadał o orginalnych egzemplarzach Ustawy Rządowej, ale również zapoznał publiczność z dokumantami poswięconymi Augstynowi Gorzeńskiemu, co wzbudziło ogromną radość miłośników i znawców historii Pałacu w Dobrzycy.

Po zakończonym wykładzie, słuchacze mogli zamienić kilka zdań z dr Kuleckim, oraz udać się wspólnie na zwiedzanie wystawy "W 225 rocznicę Uchwalnie Konstytucji 3 Maj".Kolejny wykład już za 2 tygodnie. Serdecznie zapraszamy. WSTĘP WOLNY!

FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER WCAG

Bądź na bieżąco

NEWSLETTER