Polityka Prywatności    AKCEPTUJĘ
Stanisław Borowiak "Dwór a wieś folwarczna z Poznańskiej w drugiej połowie XIX i na początku XX wieku" Zobacz większe

Nowy produkt

Praca doktorska powstała pod kierunkiem prof. Witolda Molika, wydana przez Wydawnictwo Nauka i Innowacje z dofinansowaniem Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy Zespół Pałacowo-Parkowy, Wydziału Historii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Fundacji Zakłady Kórnickie, ukazuje rzadko poruszany we współczesnej literaturze przedmiotu problem relacji pomiędzy dworem a zamieszkiwaną przez robotników rolnych wsią folwarczną, których ewolucja, widoczna zwłaszcza na przełomie wieków pod wpływem procesów wywołanych nasileniem wychodźstwa zarobkowego do zachodnich obszarów Rzeszy niemieckiej, stanowi jedno z najważniejszych zagadnień dziejów społecznych tego okresu w Poznańskiem.

75,00 zł brutto

Więcej informacji

Oprawa twarda
755 stron