Polityka Prywatności    AKCEPTUJĘ

Nowy produkt

12,00 zł brutto

Więcej informacji

W numerze 7-8, 2021 poruszamy wdzięczny w kontekście wakacyjnych wojaży temat założeń zamkowo-ogrodowych i pałacowo-ogrodowych (bądź zamkowo-parkowych i pałacowo-parkowych). Nasi autorzy przybliżają historię i stan zachowania założeń rezydencjonalnych w Rydzynie, Guzowie, Kozłówce, Dobrzycy i w Białej. Bohaterami innych artykułów stały się cmentarz ewangelicki w Legnicy oraz dwór w Krzywce w pow. iławskim, ale nie ograniczamy się do terenów polskich – wizytujemy także słowacki Czerwony Klasztor nad Dunajcem, a w dziale „Zbiory i zbieracze” opowiadamy o angielskich jedwabnych tkaninach odzieżowych z połowy XVIII w. Uwadze Czytelników polecamy ponadto trzy teksty dotyczące pobytu Juliana Fałata w Sewilli w czasie obchodzonych tam uroczystości Wielkiej Nocy. Piszemy także o aktualnie trwających wystawach – twórczości Anny Bilińskiej-Bohdanowicz (udostępnionej w Muzeum Narodowym w Warszawie) i poświęconej artystycznym przyjaźniom Henryka Sienkiewicza (prezentowanej w Oblęgorku, Oddziale Muzeum Narodowego w Kielcach).

Powyższy opis pochodzi od redakcji.