Polityka Prywatności    AKCEPTUJĘ

Nowy produkt

25,00 zł brutto

Więcej informacji

Katalog wystawy "Moda w ziemiańskim świecie" autorstwa Witolda Molika. Opisy i fotografie najciekawszych prezentowanych na ekspozycji obiektów traktowane są w publikacji jako pretekst do opartego na interesujących materiałach źródłowych i najnowszym dyskursie naukowym, a przy tym przystępnego omówienia zjawiska stanowiącego temat wystawy. Autor uwzględnia różnice międzyzaborowe, wpływający na szeroki kontekst dokonujących się w XIX stuleciu przemian społeczno-gospodarczych, zwraca uwagę nie tylko na podążające za modą ubiory wielu przedstawicieli ziemiańskiej arystokracji, modniś, dandysów i elegantów, ale i na to, jak prezentowała się garderoba przeciętnych, średniozamożnych ziemian i ziemianek z prowincji.

Okładka miękka
160 stron