Polityka Prywatności    AKCEPTUJĘ
Katalog wystawy "Miśliwskie pasje ziemian" Zobacz większe

Katalog wystawy "Myśliwskie pasje ziemian"

Nowy produkt

Katalog wystawy czasowej „Myśliwskie pasje ziemian” prezentowanej w Muzeum Ziemiaństwa Zespół Pałacowo-Parkowy w Dobrzycy od 23 kwietnia do 1 października 2023 r., która przybliża świat polowań w dworach szlacheckich i rezydencjach arystokratycznych w XIX i na pocz. XX w.

35,00 zł brutto

Więcej informacji

Katalog składa się z trzech zasadniczych części, z których pierwsza w sposób przekrojowy omawia świat ziemiańskich polowań w XIX i na początku XX w. – ukazuje go jako element ziemiańskiego stylu, przedstawia skrótowo najważniejsze typy i rodzaje polowań oraz ich zróżnicowania, a także używane na polowaniach broń, strój i pojazdy. Dwie kolejne części to z kolei szczegółowy „rzut oka” na polowania właścicieli. Poznajemy go za pomocą szczegółowych zapisków pamiętnikarskich Adama Turny z początku XIX w. oraz wspomnień i fotografii z czasów rodziny Czarneckich, właścicieli Dobrzycy w latach 1890–1939 i ich najbliższych krewnych – Czarneckich z Ruska, Gogolewa, Raszew i Przybysławia oraz Żółtowskich z Godurowa. Całość uzupełnia spis eksponatów n wystawie, a na bogatą szatę graficzną składają się zdjęcia prezentowanych na wystawie obiektów z zbiorów kilkunastu muzeów i bibliotek z całego kraju oraz pochodzące ze zbiorów prywatnych zdjęcia związane z polowaniami rodzin Czarneckich i Żółtowskich.

Oprawa miękka

Ilość stron: 135