Polityka Prywatności    AKCEPTUJĘ

Katalog wystawy Powstanie Listopadowe 1830-1831 ze zbiorów Marcina Zdrojewskiego

Nowy produkt

Katalog z wystawy czasowej "Powstanie Listopadowe 1830-1831" prezentowanej w Muzeum w Dobrzycy w sezonie zimowym 2022. Wystawa poświęcona jest Powstaniu Listopadowemu z prywatnej kolekcji Marcina Zdrojewskiego.

20,00 zł brutto

Więcej informacji

Autorem opracowania jest Stanisław Borowiak, który w bardzo przystępny sposób przedstawia dzieje tego zrywu zbrojnego. W opracowaniu można odnaleźć charakterystykę stron walczących, opis formacji i uzbrojenia. Nakreślone są najważniejsze wydarzenia, które przyczyniły się do wybuchu wojny polsko-rosyjskiej oraz przedstawione są jej skutki. W katalogu znajdują się liczne fotografie przedstawiające bardzo szczegółowo dostępne na wystawię eksponaty: militaria, odznaczenia, liczne dokumenty i elementy umundurowania.

Oprawa miękka

Ilość stron: 56