Polityka Prywatności    AKCEPTUJĘ
Losy żołnierza polskiego 1939–1945. Ze zbiorów Muzeum Okręgowego w Pile Zobacz większe

Katalog wystawy "Losy żołnierza polskiego 1939–1945. Ze zbiorów Muzeum Okręgowego w Pile”.

Nowy produkt

Katalog wystawy czasowej opowiadającej dzieje czynu zbrojnego i wojennej tułaczki Polaków-żołnierzy wszystkich frontów II wojny światowej, w tym także konspiracji w kraju.

25,00 zł brutto

Więcej informacji

Katalog podzielony jest na trzy zasadnicze części: WRZESIEŃ 1939, POLSKIE SIŁY ZBROJNE NA ZACHODZIE i LUDOWE WOJSKO POLSKIE. Obok bogatej szaty graficznej, przedstawiającej najciekawsze pokazywane na wystawie obiekty, największym walorem publikacji jest obszerna część tekstowa. Prócz krótkiego tła historycznego i charakterystyki poszczególnych formacji skupia się ona bohaterach wystawy – znanych z imienia i nazwiska oraz szlaku bojowego oficerach, podoficerach i żołnierzach, których mundury oraz związane z nimi fotografie, odznaczenia i dokumenty stanowią zasadniczą część ekspozycji.

Tekst: Marek Fijałkowski, uzupełnienia Stanisław Borowiak

Koncepcja i redakcja: Stanisław Borowiak