PIEŚNI LUDOWE W DOBRZYCKIM PAŁACU

To już czwarty koncert w ramach cyklu Muzyka Trzech Wieków, który mieliśmy przyjemność gościć w naszym Pałacu. No właśnie… Pałacu, gdyż raz jeszcze pogoda pokrzyżowała nam plany. Koncert z 27 lipca miał być drugim, który odbędzie się w przestrzeni parkowej, pod Panteonem. Jednak prognozy obfitych opadów deszczu (które ostatecznie się sprawdziły) zmusiły nas do przeniesienia koncertu z parku do Sali Balowej w pałacu.

Nieprzyjemna pogoda nie przeszkodziła jednak w odbyciu się koncertu. A udał się on znakomicie! Licznie zgromadzona tego dnia publiczność w Sali Balowej mogła posłuchać koncertu pod tytułem ,,Polskie pieśni ludowe’’ w wykonaniu duetu Magdalena Howorska – śpiew i klawisze oraz Maciej Fortuna – trąbka jazzowa. Połączenie wiejskich melodii z jazzowym klimatem zdecydowanie przypadło do gustu słuchaczom, którzy przy pomocy braw przekonali artystów do zagrania bisu. Niezwykle interesujące było również wprowadzenie do historii muzyki ludowej, które wygłosiła na początku koncertu Monika Woźniak, prezes Stowarzyszenia Miłośników Kultury i Sztuki w Poznaniu.

Bardzo dziękujemy za liczne przybycie na nasz koncert i serdecznie zapraszamy na kolejny. 10 sierpnia o godzinie 18:00 pod Panteonem (trzymamy kciuki za pogodę!) będzie można posłuchać Joanny Goranko, która na fortepianie zagra koncert pt. ,,Tytani Romantyzmu’’. Wstęp na wydarzenie będzie bezpłatny. Więcej informacji wkrótce!


Wróć do aktualności