Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Informacja o przetwarzaniu danych osobowych    AKCEPTUJĘ
MZD logo Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy

 

 

STRONA GŁÓWNA

2024-10-17

„ZIEMIANIE - PRZEDSIĘBIORCY I SPOŁECZNICY W CZASACH WŁADYSŁAWA ZAMOYSKIEGO''

W imieniu własnym oraz współorganizatorów pragniemy serdecznie zaprosić Państwa do udziału w przygotowywanej konferencji pod tytułem ,,Ziemianie – przedsiębiorcy i społecznicy w czasach Władysława Zamoyskiego (1853-1924)'', która odbędzie się 19 i 20 listopada br. w pałacu Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy.

Jest to kolejna konferencja współtworzona przez dobrzycką instytucję wspólnie z Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w SzreniawieFundacja Zakłady Kórnickie, Biblioteka Kórnicka, PAN i prof. Lechem Szajdakiem. Ma ona na celu poszerzanie wiedzy dotyczącej pracy organicznej, a także przedstawienie wybitnych postaci, nie tylko z regionu Wielkopolski, zaangażowanych w budowanie niepodległej Polski.

W tym roku tematem konferencji będą właściciele ziemscy, którzy swoją przedsiębiorczą postawą wprowadzali idee pracy organicznej w życie, a społecznym zaangażowaniem udowadniali, że współpraca i mobilizacja może być kluczem do uzyskania niepodległości. W roku Władysława Zamoyskiego, inspirując się jego postawą, chcielibyśmy przypomnieć innych ziemian, realizujących prace mające na celu rozwój gospodarczy i społeczny dawnej Polski. Obok tak znanych i zasłużonych postaci związanych z początkami pracy organicznej jak Dezydery Chłapowski, Gustaw Potworowski, Maksymilian Jackowski czy właśnie Władysław Zamoyski, zajmiemy się dziś zapomnianymi realizatorami ich myśli – zarówno działaczami szczebla centralnego, jak i ziemianami, którzy swoją działalnością organizacyjną, a często osobistym przykładem modernizowania stosunków społeczno-gospodarczych, oddziaływali w obrębie danego regionu czy powiatu. Obok wystąpień poświęconych poszczególnym osobom, zaprezentujemy referaty przekrojowe, ujmujące temat z perspektywy działań określonego środowiska czy organizacji.

Program konferencji dostępny jest do pobrania tutaj.

POBIERANIE KART ZGŁOSZENIOWYCH ZOSTAŁO ZAKOŃĆZONE

Ewentualne pytania prosimy kierować pod adres mailowy: sekretariat@dobrzyca-muzeum.pl.






FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER

Bądź na bieżąco

NEWSLETTER