Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Informacja o przetwarzaniu danych osobowych    AKCEPTUJĘ
MZD logo Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy

 

 

STRONA GŁÓWNA

2024-01-25

PAŁACOWE FERIE

Po raz kolejny zapraszamy w okresie ferii zimowych wszystkich młodych miłośników przygód na wyjątkowe atrakcje przygotowane w naszym muzeum! Oprócz standardowych warsztatów prowadzonych w dobrzyckim pałacu, w tym roku zapraszamy na wyjątkowe rodzinne zwiedzania.

WARSZTATY DLA DZIECI
Dobrzycki pałac to wyjątkowe miejsce, pełne tajemniczych historii. Zapraszamy wszystkich młodych odkrywców na specjalnie przygotowane zajęcia prowadzone w formie warsztatów. Podczas wspólnych spotkań uczestnicy będą mogli nie tylko zwiedzić jeden z najpiękniejszych zabytków południowej Wielkopolski, ale również wykonają specjalnie przygotowane dla nich zadania.

20 lutego (wtorek) MUZEALNI DETEKTYWI
godz. 10:00-12:00 i 13:00-15:00
Z dobrzyckiego pałacu zniknął bardzo cenny eksponat i tylko grupa wykwalifikowanych, młodych detektywów będzie mogła pomóc go odnaleźć. Na zajęciach uczestnicy będą rozwiązywać łamigłówki, nauczą się korzystać z mapy i dowiedzą się jak dbać o zasoby muzealne.

21 lutego (środa) ŻOŁNIERSKIE OPOWIEŚCI
godz. 10:00-12:00 i 13:00-15:00
Czy każdy może być żołnierzem? Jak wyglądają codzienne obowiązki wojskowych? Z jakich elementów składa się ich mundur i co oznaczają symbole na pagonach? Na te i inne pytanie odpowiemy sobie podczas zajęć prowadzonych na naszej wystawie czasowej "Losy żołnierza polskiego 1939-1945".

22 lutego (czwartek) ZIEMIAŃSKIE GRY I ZABAWY
godz. 10:00-12:00 i 13:00-15:00
Dzisiaj wśród ulubionych zabawek dzieciaków królują klocki lego, lalki Barbie, albo kolorowe gry planszowe. Jednak w dawnych czasach, kiedy dobrzycki pałac zamieszkiwała rodzina Czarneckich, troszeczkę inaczej to wyglądało.  Na zajęciach dowiemy się,  w co bawili się dawniej dzieci i które zabawy przetrwały do dzisiejszego dnia.

23 lutego (piątek) ARTYSTYCZNE INSPIRACJE
godz. 10:00-12:00 i 13:00-15:00
Malarstwo jest zdecydowanie jedną z najpopularniejszych dziedzin sztuki. W dobrzyckim pałacu również możemy znaleźć wiele obrazów przedstawiających zarówno postacie historyczne, jak i malownicze pejzaże. Na zajęciach uczestnicy nie tylko przyjrzą się bliżej muzealnym eksponatom, ale także będą mogli samodzielnie stworzyć swój obraz.


RODZINNE ZWIEDZANIE
Ferie w Pałacu to jednak nie tylko zajęcia warsztatowe dla najmłodszych! W dwa ostatnie weekendy lutego zapraszamy dzieciaków wraz z opiekunami do wspólnego zwiedzania dobrzyckiego pałacu! Oprócz specjalnie zaproszonych na tę okazję, wyjątkowych przewodników, podczas oprowadzania czekają również na Was specjalne zadania,  łamigłówki oraz inne niespodzianki. Do wspólnej zabawy zapraszamy nie tylko rodziców, ale również dziadków, ciocie i wujków oraz wszystkich, którzy mają ochotę kreatywnie spędzić czas z dzieckiem.

17 i 18 lutego (sobota i niedziela)
godz. 11:00 i 14:00
W pierwszy weekend ferii na naszych odwiedzających (w wyznaczonych godzinach) będzie czekał wyjątkowy przewodnik - duch strego lokaja Eustachego Spryciarskiego herbu żółta Szlafmyca. Ten jegomość, jak na lokaja przystało, zna każdy, nawet najmniejszy zakątek pałacu i chętnie opowie o jego tajemnicach. Dodatkowo nauczy naszych odwiedzających etykiety i zdradzi podstawowe zasady pałacowego savoir vivre.

24 i 25 lutego (sobota i niedziela)
godz. 11:00 i 14:00
W ostatnią sobotę i niedzielę lutego, dobrzycki pałac gościć będzie hrabinę Ofelię Mądralińską z Przemądrzałych. Wyjątkowo, nasza łaskawa gościni  zgodziła się oprowadzić zgromadzonych turystów po rezydencji należącej kiedyś do jej przyjaciół. Hrabina jednak zastrzega sobie prawo do zachowania najskrytszych, najbardziej kontrowersyjnych tajemnic dawnych mieszkańców Dobrzycy tylko dla siebie... No, chyba, że Ją czymś przekupicie.

KOSZTY UCZESTNICTWA:

Udział w zajęciach warsztatowych:

5 ZŁ za osobę

Udział w w rodzinnym zwiedzaniu:

Dorośli - 10 zł za osobę
Dzieci i młodzież do 16 roku życia - bezpłatnie.

Zapisy na zajęcia przyjmujemy pod nr telefonu: 62 741-3-039.
Wzięcie udziału w rodzinnym zwiedzaniu nie wymaga wcześniejszego zgłoszenia.

Na warsztatach dzieci przebywają bez rodziców. Zajęcia trwają ok. 2h. W każdym z wymienionych dni prowadzone są zajęcia dla dwóch grup - grupa I od 10:00 do 12:00, grupa II od 13:00 do 15:00. Rodzice wybierają godzinę, na którą zapisują dzieci.
FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER WCAG

Bądź na bieżąco

NEWSLETTER